ام پی ال اس چیست ؟

با افزایش و رشد محبوبیت شبکه جهانی وب، اینترنت با رشد بی رویه کاربران مواجه شده است. کاربران انواع داده های مختلفی را به شبکه می فرستند که هر یك، نیاز به سرویسهام پی ال اس چیست ؟|41009396|arshad100|ام پی ال اس چیست ؟
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان ام پی ال اس چیست ؟ هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

با افزایش و رشد محبوبیت شبکه جهانی وب، اینترنت با رشد بی رویه کاربران مواجه شده است. کاربران انواع داده های مختلفی را به شبکه می فرستند که هر یك، نیاز به سرویسهای مختلفی دارد.جهت انتقال داده ها در شبکه های كنونی، به طور گسترده از شبكه های مبتنی بر IP استفاده می شود. عیب استفاده از این شبكه ها این است كه سرویس دهی به در خواست ها در آنها، بر اساس طبقه بندی داده ها صورت نمی گیرد. از طرف دیگر، تکنولوژیهای سوییچینگ نظیر ATM وFrame Relay این مزیت را دارند كه کیفیت سرویس تضمین شده را همراه با یک تکنولوژی ارسال سریعتر داده فراهم می کنند.به منظور استفاده از مزایای هر دو تكنولوژی و نیز پرهیز از استفاده مجدد از عیوب آنها از MPLS بهره می گیریم. [1]MPLS یک تکنولوژی جدید است که توسط [2]IETF برای بهبود شبکه های IP، از طریق ادغام تکنولوژی های سوییچینگ و IP، توسعه یافته است.در این تحقیق، اصول كلی مهندسی ترافیك و ارتباط آن با MPLS بررسی شده و سپس طریقه عملکرد شبکه MPLS و پروتكلهای مورد استفاده در آن توضیح داده شده است. در ادامه، ارتباط بین مدیریت ازدحام در شبكه و MPLS مورد بررسی قرار گرفته و سپس الگوریتمی به منظور كاهش ازدحام در شبكه ارائه شده است. در پایان، نیز به بررسی مشكلات موجود در MPLS پرداخته و راه حلهایی نیز برای آنها ارائه شده است.با ظهور سوپرکامپیوترها و سرعت گسترش تکنولوژی های جدید شبکه، اینترنت بسیار مورد توجه و تمرکز قرار گرفته است. با افزایش محبوبیت و معروفیت وب، اینترنت با رشد بی سابقه کاربران مواجه و منجر به انتقال موج وسیعی از داده ها از طریق اینترنت شده است. اکنون کاربران تمام انواع ترافیک داده از قبیل صوت و ویدیو و غیره را به شبکه می‌فرستند درحالیکه هر كدام دارای درخواست های سرویس متفاوتی می‌باشد. ازطرف دیگر به منظور پاسخگویی به حجم عظیم تقاضاها، طراحان شبکه نه تنها به پهنای باند بیشتر، بلکه به افزایش قابلیت اطمینان داده ها نیز نیاز پیدا کردند.پروتکل [3]IP، به عنوان ستون فقرات و اساس ارتباط در شبکه های امروزی است. یکی از دلایلی که IP به رایج ترین و عمومی ترین پروتکل هسته شبکه تبدیل شده است، سادگی ارسال داده از یک کاربر به کاربر دیگر می‌باشد. یکی از بزرگترین مسائلی كه در IP با آن مواجهیم، نیاز به صحت انتقال داده در عین سادگی آن می‌باشد. شبکه های IP، از روترها به منظور ایجاد ارتباط استفاده می‌کنند. این روترها تکنولوژیهایی نظیر OSPF را برای مسیریابی استفاده می‌کنند. هنگامیکه یک بسته از شبکه وارد می‌شود، روترها جداول مسیریابی خود را برای تشخیص روتر بعدی در مسیر انتقال به سمت مقصد تشکیل می‌دهند. جستجو در این جداول، زمان زیادی مصرف می‌کند و یکی از مباحث اصلی در شبکه های IP است. همچنین، در IP هیچ توجهی به نوع داده انتقالی موجود در بسته، نمی‌شود. بدین معنی كه IP صرفنظر از توجه به نوع محتویات بسته، راهگزینی را تنها بر اساس آدرس مقصد انجام می دهد. بنابراین، سرویسی كه در شبکه های IP برای ارسال داده استفاده می شود، هیچ تضمینی برای به موقع رسیدن بسته نمی دهد.

l