مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های ازدواج 47 صفحه

نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد,مدل مفهومی در کدام فصل پایان نامه,نمونه جمع بندی فصل اول پایان نامه,فصل چهارم و پنجم پایان نامه,نمونه فصل سوم پایان نامه کیفی,اهمیت نوشتن فصل دوم پایان نامه,3 فصل اول پایان نامه,نمونه ادبیات تحقیق در پایان نامه,مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های ازدواج 47 صفحه دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های ازدواج که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تمبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های ازدواج 47 صفحه|42083300|arshad100|فصل دوم پایان نامه سبک های ازدواج,مبانی نظری سبک های ازدواج,پیشینه تحقیق سبک های ازدواج,پیشینه داخلی سبک های ازدواج,پیشینه خارجی سبک های ازدواج,پیشینه پژوهش سبک های ازدواج,پیشینه نظری سبک های ازدواج,ادبیات نظری سبک های ازدواج,چارچوب نظری سبک های ازدواج
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های ازدواج 47 صفحه هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های ازدواج 47 صفحه

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های ازدواج که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات47
حجم77/975 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

این نوشتار مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های ازدواج قابل ویرایش با فرمت ورد doc بصورت جامع و کامل می باشد.

در دهه‌های اخیر پژوهش‏های زیادی درباره سبک‏ها و گونه‌های ازدواج و شیوه ارتباط زن وشوهرها به عمل آمده است. برای نمونه کوپر و هارفس (2000)، به نقل ازشیخ محسنی، (1385). پنج سبک یا پنج گونه ازدواج را معرفی می‏کند که این سبک‏ها عبارتند از:
1- ازدواج هایی که کشمکش در آن ها عادت شده است
2- ازدواج‌های عاری از شور و شوق یا ازدواج‌های بی روح و سرد
3- ازدواج هایی که در آن زوجین به گونه ای غیر فعال با هم به مراوده می‌پردازند
4- ازدواج‌های سرشار از شور و شوق
5- ازدواج‌های تمام عیار

ازدواج هایی که کشمکش در آن ها عادت شده است:

این گونه ازدواج ها با نزاع و اختلاف نظر همیشگی مشخص می‌شود. در این قبیل ازدواج ها میل به دعواهای لفظی و کشمکش قوی است. آنان همواره به تحریک احساسات یکدیگر می‌پردازند. این تحریک نیز موجب دعوا و کشمکش می‌شود، به علاوه، کشمکش و اختلاف نظر ضامن تداوم ازدواج می‌باشد.

ازدواج‌های عاری از شور و شوق یا ازدواج‌های بی روح و سرد:

در این گونه ازدواج ها رابطه هایی که زمانی عاشقانه و صمیمی بوده اند، رنگ و بوی طلاق عاطفی به خود می‌گیرند و ازدواج عاری از عشق می‌شود و زوج‏ها نسبت به هم بی تفاوت اند، با این وجود آنان می‌کوشند با هم باشند، چون بین زوجین گفتگوی زیادی صورت نمی‌گیرد، اختلاف نظر نیز اندک است. ممکن است عده زیادی احساس کنند که احمقانه فرض کردن چنین ازدواج هايی، امری عادی است و عده ای از زوج‏ها نیز احساس می‏کنند که وجود رابطه بهتر از نبود آن است. با این حال، عده ای از زن و شوهرها احساس می‏کنند که برای انجام برخی مسئولیت‌های شخصی و اجتماعی حفظ وضعیت تأهل ضروری است.


فهرست مطالب

فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش در مورد ازدواج

1-1- 2 ازدواج 23
1-1-1-2 سبك‏هاي ازدواج 25
2-1-1-2 عوامل تهديد كننده زندگي مشترك 30
3-1-1-2 تعارضات در زندگي مشترك 31
4-1-1-2 تعارضات سازنده و مخرب 35
2-1-2 خانواده 36
1-2-1-2 وظايف خانواده 37


منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی"