مبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس تحصیلی 67 صفحه

پیشینه تحقیق درباره اضطراب,تاریخچه استرس تحصیلی,پیشینه پژوهش استرس تحصیلی,تعریف مفهومی استرس تحصیلی,مبانی نظری استرس تحصیلی,پيشينه اضطراب,تعریف نظری اضطراب,مبانی نظری اضطراب,پیشینه داخلی و خارجی استرس,پیشینه تحقیق در مورد استرس,مقالات isi,طبقه بندی موضوعی مقالات,لیست موضوعات مقاله,موضوع مقاله,انتخاب موضوع مقاله isi,پیشینه تحقیق اضطراب دانش آموزان,مبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس تحصیلی 67 صفحه دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس تحصیلی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقمبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس تحصیلی 67 صفحه|42083320|arshad100|فصل دوم پایان نامه استرس تحصیلی,مبانی نظری استرس تحصیلی,پیشینه تحقیق استرس تحصیلی,پیشینه داخلی استرس تحصیلی,پیشینه خارجی استرس تحصیلی,پیشینه پژوهش استرس تحصیلی,پیشینه نظری استرس تحصیلی,ادبیات نظری استرس تحصیلی,چارچوب نظری استرس تحصیلی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس تحصیلی 67 صفحه هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .مبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس تحصیلی 67 صفحه

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس تحصیلی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات67
حجم271/561 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

این نوشتار مبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس تحصیلی قابل ویرایش با فرمت ورد doc بصورت جامع و کامل می باشد. در بخش اول (چارچوب) ادبیات نظری استرس تحصیلی تشریح می شود و در بخش دوم پیشینه نظری تحقیق استرس تحصیلی در پژوهش های داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می گیرد.

تعاریف متعددی درباره استرس مطرح شده است که در یکی از آنها کینگ و همکاران استرس را به عنوان هیجانی منفی که به تردید درباره مقابله مربوط است، تعریف کرده‌اند. به نظر می‌رسد که این تعریف با استرس در حوزه تحصیلی ارتباط نزدیکی داشته باشد، چرا که از دانش‌آموزان به طور فزاینده‌ای انتظار می‌رود با حجم بالایی از تکالیف مواجه شوند و این مسئله می‌تواند زمینه تردید درباره " خود " را فراهم کند. استرس تحصیلی به احساس نیاز فزاینده به دانش و به طور همزمان، ادراک فرد مبنی بر نداشتن زمان کافی برای دستیابی به آن دانش اشاره می‌کند(5). زندگی روزمره اکثر نوجوانان حول محور مدرسه می‌چرخد. اکثر نوجوانان در مدرسه دوستان خود را می‌بینند و روابط پیچیده‌تر میان فردی دوران نوجوانی را تجربه می‌کنند. مهارت‌های پیشرفته تحصیلی در مدرسه کسب می‌شوند و مدرسه به دانش‌آموزان بیشترین اطلاعات شغلی و دانشگاهی داده می‌شود (39).


کودکان و نوجوانان در واقع هیجانات زیادی را در موقعیت مدرسه تجربه می‌کنند. این هیجانات تحت تأثیر گذشته فرد همانند مسایل مهم، معلمان، والدین، همسالان و موقعیت‌ها قرار می‌گیرد و همچنین این هیجانات قابل تغییر هستند، چون موقعیت‌های تغییر می‌کنند. اگرچه هم هیجانات مثبت و هم منفی در محیط مدرسه تجربه می‌شوند، اما استرس و اضطراب ممکن است رایج‌ترین نوع هیجان تحصیلی باشد. هیجانات با انگیزش و پیشرفت و همچنین با جنبه‌های زیادی از خودتنظیمی و راهبردهای یادگیری نیز رابطه دارند. باکلی و سارنای یادآور می‌شوند که تنظیم هیجان و گرایش به تحصیل که با خلق فرد رابطه دارد، پیش‌بینی‌کننده معدل دانش‌آموزان دبیرستانی است. این افراد دریافتند کسانی که احساسات منفی بیشتری در مورد تحصیل دارند، چه از همسالانشان باهوش‌تر باشند و چه نباشند، از نظر تحصیلی چندان خوب عمل نمی‌کنند. این ارتباط پیچیده است.

فهرست مطالب

تعریف نظری استرس تحصیلی تعریف عملیاتی استرس تحصیلی فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش استرس تحصیلی

چارچوب پنداشتی: 16
استرس: 16
انواع استرس بر حسب علل ایجاد کننده آن 18
استرس تحصیلی 18
عوامل ایجاد کننده استرس تحصیلی 22
اثرات حاصل از استرس تحصیلی 24
استرس تحصیلی و دختران 25
آموزش مهارت‌های هوش هیجانی و استرس تحصیلی: 27
نمودار1-2: چارچوب پنداشتی پژوهش 33
مروري بر مطالعات گذشته: 34

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی"