دانلود تحقیق درباره كاربرد هاي سيستم اطلاعات جغرافيايي در شهرسازي و مديريت شهري

تعداد صفحات:18 نوع فایل: word (قابل ویرایش) لینک دانلود پایین صفحه مقدمه دنياي امروز دنياي اطلاعات و مديريت بهينه آنها مي باشد. از آنجا كه قسمت عمده اي از تصميمدانلود تحقیق درباره كاربرد هاي سيستم اطلاعات جغرافيايي در شهرسازي و مديريت شهري |954031|arshad100|دانلود تحقیق,سیستم اطلاعات جغرافیایی,شهرسازی و مدیریت شهری
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان دانلود تحقیق درباره كاربرد هاي سيستم اطلاعات جغرافيايي در شهرسازي و مديريت شهري هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

تعداد صفحات:18

نوع فایل: word (قابل ویرایش)

لینک دانلود پایین صفحه

مقدمه

دنياي امروز دنياي اطلاعات و مديريت بهينه آنها مي باشد. از آنجا كه قسمت عمده اي از تصميمات اخذ شده توسط مديران و برنامه ريزان در پروژه هاي مختلف عمراني و محيطي به نوعي به مكان و موقعيت خاصي مربوط و منتخب مي باشند و در واقع ماهيتي مكان مرجع دارند، لذا وجود اطلاعت جغرافيايي دقيق و مطمئن و بهنگام و نيز مديريت بهينه آن از موضوعات بسيار اساسي در موقعيت اين تصميمات و اجراي آنان مي باشد. با روي كار آمدن كامپيوتر، روند تجزيه و تحليل و تركيب اطلاعات جغرافيايي وارد مرحله نويني شد و شكل تكامل يافته آن امروزه به نام سيستم اطلاعات جغرافيايي (GIS ) شناخته مي شود.

سيستم اطلاعات جغرافيايي علم فن و هنر مديريت اطلاعات جغرافيايي مي باشد كه مديران، برنامه ريزان و متخصصان را قادر مي سازد تا در زمينه اخذ ، ذخيره سازي، بهنگام سازي، بازيافت، پردازش، نمايش و كاربرد اطلاعات مكان مرجع در فرمت هاي متنوع متني، گرافيكي و رقومي در مقياس هاي متناسب پرداخته و اطلاعات مفيد و مورد نياز را براي مديريت بهينه منابع و امكانات را فراهم نمايد.بطور كلي مي توان گفت سيستم اطلاعات جغرافيايي يك سيستم كامپيوتري است كه چهار قابليت اساسي را در رابطه با داده هاي مكان مرجع فراهم مي آورد: